U bent hier: Thuis » Nieuws » Hoeveel kost het om een ​​hoge mastmast te installeren?

Hoeveel kost het om een ​​hoge mastmast te installeren?

Aantal keren bekeken: 0     Auteur: Site-editor Publicatietijd: 09-05-2026 Herkomst: Locatie

Informeer

knop voor delen op Facebook
Twitter-deelknop
knop voor lijn delen
knop voor het delen van wechat
linkedin deelknop
knop voor het delen van Pinterest
WhatsApp-knop voor delen
knop voor het delen van kakao
deel deze deelknop

Invoering

Heeft u zich ooit afgevraagd hoeveel het kost om een hoge mast lichtmast ? Deze torenhoge structuren verlichten grote gebieden, maar variëren sterk in prijs. In dit artikel zetten we de factoren uiteen die van invloed zijn op de installatiekosten, waaronder hoogte, materialen en arbeid. U leert wat de impact op de begroting is en hoe Dison hoge mastlichtmasten duurzame, efficiënte oplossingen bieden voor grote buitenruimtes.

Factoren die de kosten van een hoge mastlichtmast beïnvloeden

Paalhoogte en constructief ontwerp

Wanneer u begint met het plannen van een hoge mastlichtmast, is de eerste factor die de toon zet voor het hele project de hoogte. Hogere palen doen meer dan alleen hoger reiken: ze veranderen de materiaalbehoeften, de afmetingen van de fundering en zelfs de transportvereisten. Het helpt om te begrijpen hoe hoogte de rest van het systeem beïnvloedt:

  • Materiaalvereisten: Hogere palen zoals 30 m of 40 m hebben dikker staal en zwaardere flenzen nodig, wat een directe invloed heeft op de fabricage- en verzendkosten.

  • Technische overwegingen: De afmetingen van de flens, de lengte van de ankerbouten en het taps toelopen van de palen moeten voldoen aan de verwachtingen inzake windbelasting, waardoor de constructie stabiel blijft onder extreme omstandigheden.

  • Toepassingsmatch: Het kiezen van de juiste hoogte zorgt voor dekking zonder overengineering, waarbij de kosten in evenwicht worden gebracht met praktische verlichting.

Paalhoogte

Materiaal gewicht

Flensgrootte

Ongeveer. Basiskosten

15m

800kg

600×600×25mm

$ 1.500 - $ 2.000

20m

1.200kg

800×800×30mm

$ 2.000 - $ 3.000

30m

2.000 kg

1000×1000×30mm

$ 3.500 - $ 5.000

40m

3.200 kg

1200×1200×35mm

$ 5.000 - $ 8.000

Hogere palen vereisen mogelijk een fabricage uit meerdere secties en grotere kranen, dus het is van essentieel belang om de hoogte aan te passen aan de verlichtingsbehoeften van het gebied.

Materiaal- en anticorrosiebehandelingen

Nadat we de hoogte hebben bekeken, gaat de volgende vraag natuurlijk over duurzaamheid. Materialen en coatings bepalen hoe lang een hoge mastlichtmast meegaat, hoe vaak hij onderhoud nodig heeft en wat de totale kosten zijn. Voordat u verlichtings- of hefsystemen selecteert, moet u eerst aan de bescherming denken:

  • Staalkwaliteit: Q235-staal biedt voldoende sterkte om windsnelheden boven 30 m/s te weerstaan, waardoor de hengel veilig en stabiel blijft.

  • Oppervlaktebescherming: Thermisch verzinken plus optionele coatings van maritieme kwaliteit voorkomen corrosie, waardoor de vervangings- en reparatiekosten op de lange termijn worden verminderd.

  • Investeringswinst: Door vooraf iets meer uit te geven aan hoogwaardige materialen, kunt u frequent opnieuw schilderen of volledige vervanging van de mast voorkomen, waardoor u in de loop van tientallen jaren geld kunt besparen.

Hoeveelheid en vermogen LED-armatuur

Zodra de hoogte en het materiaal zijn ingesteld, verschuift de focus naar de lampen zelf. Het aantal LED's en hun wattage hebben niet alleen invloed op de verlichting, maar ook op de kosten voor installatie en energie. Om de afwegingen te begrijpen, moet u overwegen hoe de verlichtingsindeling in wisselwerking staat met de masthoogte:

  • Verlichtingsdekking: Voor een kleine parkeerplaats zijn misschien maar 4 tot 6 armaturen nodig, terwijl voor een luchthavenplatform of stadion er misschien wel 12 of meer nodig zijn om een ​​uniforme helderheid te behouden.

  • Energieoverwegingen: LED's met een hoger wattage verhogen zowel de armatuurkosten als het energieverbruik, dus als u voor efficiënte LED's kiest, zijn de helderheid en de operationele kosten in evenwicht.

  • Installatie-indeling: De juiste afstand en richthoeken zorgen voor een gelijkmatige verlichting, verminderen verblinding en verbeteren de veiligheid zonder onnodige apparatuur toe te voegen.

Systeemopties voor het verhogen en verlagen van het systeem

Ten slotte zijn onderhoudsoverwegingen essentieel voor prestaties op de lange termijn. Hoge mastmasten zijn vaak voorzien van hef- en daalsystemen om het onderhoud van lampen veilig en efficiënt te maken. Om de waarde ervan ten volle te kunnen waarderen, is het nuttig om te zien hoe deze systemen zowel de veiligheid als de kosten beïnvloeden:

  • Handmatig versus automatisch: handmatige systemen vereisen kranen of ladders, terwijl het automatisch laten zakken ervoor zorgt dat de ring veilig kan dalen voor inspectie of lampvervanging.

  • Onderhoudsefficiëntie: Automatische systemen verminderen het arbeidsrisico en maken routinecontroles sneller, wat jarenlang tijd en geld kan besparen.

  • Kostenbesparing: Automatische systemen verhogen de initiële investering, maar vereenvoudigen het onderhoud op lange termijn, vooral voor hoge palen op moeilijk bereikbare plaatsen.

Het installeren van een hefsysteem zorgt ervoor dat de hoge mastlichtmast betrouwbare verlichting blijft bieden zonder voortdurend werk op grote hoogte.

hoge mast lichtmast

Fundering, voorbereiding van de locatie en civiele werken

Stichting ontwerp

Voordat een paal kan worden geplaatst, moet er een solide fundering aanwezig zijn. De fundering ondersteunt niet alleen het gewicht van de hoge mast lichtmast maar zorgt ook voor stabiliteit tegen wind en trillingen. Het is van cruciaal belang om te overwegen hoe de omgeving het ontwerp beïnvloedt:

  • Bodemgesteldheid: Zand-, klei- of rotsachtige bodems beïnvloeden de vereiste diepte en versterking. Voor arme grond zijn mogelijk extra palen of grotere funderingen nodig om bezinking te voorkomen.

  • Windbelasting: Hogere palen vangen meer wind, dus funderingen moeten zo worden ontworpen dat ze kantelkrachten en zijdelingse druk kunnen weerstaan.

  • Paalhoogte: Hoe hoger de paal, hoe robuuster de basis. De afmetingen van de fundering schalen mee met de hoogte, wat zowel de materiaal- als de arbeidskosten beïnvloedt.

Paalhoogte

Bodemtype

Aanbevolen funderingsdiepte

Ongeveer. Basismateriaalkosten

15–20 m

Middelmatige grond

1,5–2,0 meter

$ 500 - $ 800

30m

Zandige/losse grond

2,5–3,0 meter

$ 1.200 - $ 1.800

40m

Klei/rotsachtige grond

3,0–3,5 meter

$ 2.000 - $ 3.000

Een goede planning vermindert het risico op ongelijkmatige zetting of structureel falen in de loop van de tijd.

Locatievoorbereiding en toegankelijkheid

Zelfs het beste funderingsontwerp kan in gevaar komen als de locatie moeilijk toegankelijk is. Het voorbereiden van de locatie is net zo belangrijk als het storten van beton. Voordat de eerste vrachtwagen arriveert, moet u rekening houden met de logistieke uitdagingen:

  • Egalisatie van de locatie: Een vlakke ondergrond zorgt voor veilige bediening van de kraan en voorkomt verschuiven tijdens de installatie.

  • Toegangswegen: Voor het transport van zware paaldelen en bouwmaterieel zijn brede, stabiele wegen nodig.

  • Beperkte locaties: Stedelijke gebieden, luchthavens of industriële zones kunnen speciale vergunningen vereisen of het gebruik van kranen beperken, waardoor de arbeids- en uitrustingskosten stijgen.

Deze factoren verlengen vaak de projecttijdlijn en beïnvloeden het uiteindelijke installatiebudget.

Elektrische bedrading en besturingssystemen

Zodra de paal op zijn plaats staat, is het tijd om de lichten aan te sluiten. Elektriciteitswerkzaamheden omvatten meer dan alleen het aansluiten van de armaturen; het beschermt ook het systeem en optimaliseert de werking. Als u vroegtijdig met deze elementen rekening houdt, kunt u onverwachte uitgaven voorkomen:

  • Kabelinstallatie en aarding: Een goede geleiding garandeert een veilige werking en naleving van de regelgeving.

  • Overspanningsbeveiliging: Beschermt armaturen tegen blikseminslag of spanningspieken, waardoor de onderhouds- en vervangingskosten worden verlaagd.

  • Slimme bedieningsopties: dimmen, timers en bewaking op afstand verbeteren de energie-efficiëntie, maar verhogen de initiële kosten.

Zorgvuldige coördinatie van de fundering, voorbereiding van de locatie en elektrische systemen zorgt ervoor dat de hoge mastlichtmast tientallen jaren veilig en betrouwbaar presteert.

Installatie-, transport- en arbeidskosten

Transport van hoge mastpalen

Het transporteren van een lichtmast met een hoge mast vereist een zorgvuldige planning, omdat grootte, gewicht en afstand rechtstreeks van invloed zijn op de kosten. Palen zijn vaak erg lang en zwaar, waardoor standaard vrachtwagens wellicht niet voldoende zijn. Gesegmenteerde palen zijn gemakkelijker in stukken te verzenden, waardoor het risico op schade wordt verminderd en toegang tot krappe locaties mogelijk wordt gemaakt, maar ze vereisen extra montage ter plaatse. Palen uit één stuk maken montage overbodig, maar er zijn mogelijk gespecialiseerde transportapparatuur en begeleiders nodig, waardoor de totale kosten stijgen. Overweeg de volgende factoren:

  • Paalgrootte en gewicht: Grotere, zwaardere palen hebben diepladers nodig, soms extra grote vergunningen en gespecialiseerde behandeling tijdens het laden en lossen.

  • Verzendafstand: Langere transportroutes verhogen de brandstof-, arbeids- en verzekeringskosten, vooral als de wegen smal of beperkt zijn.

  • Gedeelte stokken versus stokken uit één stuk: Gedeelte stokken vereenvoudigen het transport, maar vereisen een nauwkeurige uitlijning en vastschroeven ter plaatse, wat tijd en arbeidskosten met zich meebrengt.

Een zorgvuldige planning van het paaltransport vermindert de risico's, vermijdt vertragingen en zorgt ervoor dat de apparatuur intact aankomt voor installatie.

Installatieapparatuur en arbeid

Zodra de palen arriveren, is een juiste installatie essentieel. Voor hoge mastlichtmasten zijn kranen, tuigage en een bekwaam team nodig om de constructie veilig vast te zetten. De arbeidskosten variëren afhankelijk van de complexiteit van de locatie, de hoogte van de paal en de veiligheidseisen. Ervaren installateurs kunnen risico's beheersen en de insteltijd optimaliseren, wat uiteindelijk van invloed is op de totale projectkosten.

  • Kraangebruik en tuigage: Hoge mastpalen hebben grote kranen nodig om zware delen te hijsen; De tuigage moet nauwkeurig zijn om kantelen of schade te voorkomen.

  • Gespecialiseerde installatieteams: professionals zorgen voor het vastschroeven, nivelleren en uitlijnen. Hun expertise vermindert fouten en zorgt voor stabiliteit op de lange termijn.

  • Veiligheids- en arbeidskosten: Naleving van lokale regelgeving, beschermende uitrusting en geschoolde arbeidskrachten beïnvloeden zowel de kosten als de projectplanning.

Installatietaak

Apparatuur nodig

Arbeidsintensiteit

Typisch kostenbereik

Hef- en positioneringspaal

Kraan, tuiggereedschap

Hoog

$ 1.000 - $ 2.500

Montage en uitlijning van bouten

Sleutels, momentgereedschappen

Medium

$ 500 - $ 1.000

Veiligheidstoezicht

PBM, valstopsystemen

Laag-gemiddeld

$ 200 - $ 600

Een goede coördinatie tussen transport- en installatieteams zorgt ervoor dat de hoge mastlichtmast efficiënt, veilig en gereed voor elektrische bedrading en verlichtingsinstallatie wordt opgesteld.

Typische kostenbereiken en budgetteringstips

Gemiddelde kosten per hoge mastmast

Bij het plannen van een lichtmastproject met een hoge mast helpt het begrijpen van typische kostenbereiken om realistische budgetten vast te stellen. De kosten variëren op basis van masthoogte, materiaal, armatuurconfiguratie, fundering en arbeid. Kleine projecten, zoals parkeerterreinen, vereisen vaak kortere palen en minder armaturen, waardoor de kosten lager blijven. Middelgrote projecten, zoals industriële werven, hebben mogelijk hogere masten en meer verlichting nodig, waardoor zowel de materiaal- als de installatiekosten toenemen. Grootschalige projecten, waaronder stadions of luchthavens, vereisen hoge palen, stevige funderingen, meerdere armaturen en soms geautomatiseerde hefsystemen, wat het budget aanzienlijk verhoogt. Overweeg deze voorbeelden:

  • Kleine projecten: palen van 15–20 m, 4–6 armaturen, standaardfundering, matige arbeid. Typische kosten: $ 3.000 - $ 6.000 per paal.

  • Middelgrote projecten: palen van 20–30 m, 8–12 armaturen, versterkte fundering, gespecialiseerd personeel. Typische kosten: $ 6.000 - $ 12.000 per paal.

  • Grote projecten: 30–40m palen, 12–16 armaturen, grote fundering, automatisch hijssysteem, kraanwerk. Typische kosten: $12.000–$20.000+ per paal.

Projectgrootte

Paalhoogte

Armaturen

Funderingstype

Ongeveer. Kosten per paal

Klein

15–20 m

4–6

Standaard

$ 3.000 - $ 6.000

Medium

20–30 m

8–12

Versterkt

$ 6.000 - $ 12.000

Groot

30–40 m

12–16

Zwaar uitgevoerd

$ 12.000–$ 20.000+

Door de kosten uit te splitsen, kan worden vastgesteld waar besparingen mogelijk zijn en welke elementen de totale uitgaven bepalen, zoals gespecialiseerde arbeid of geautomatiseerde hefsystemen.

Kostenvariatie per toepassing

Ook het type locatie en het doel van de hoge mastlichtmast zijn van invloed op de kosten. Stadions vereisen uniforme verlichting met hoge intensiteit, terwijl snelwegen prioriteit geven aan dekking boven esthetiek. Havens en industriële gebieden hebben mogelijk corrosiebestendige materialen en robuuste funderingen nodig om zware omstandigheden aan te kunnen. Parkeerplaatsen stellen over het algemeen gematigde eisen, maar hebben vaak een grotere afstand tussen de palen nodig.

  • Stadions: Hoge masthoogte en meerdere armaturen om een ​​consistente helderheid te garanderen; hogere materiaal- en arbeidskosten.

  • Snelwegen: Lange lineaire dekking vereist nauwkeurige paalafstanden en funderingen met hoge windweerstand.

  • Havens en industriële gebieden: coatings van maritieme kwaliteit en versterkte bases voor zware omstandigheden; extra kosten voor duurzaamheid.

  • Parkeerplaatsen: gematigde hoogte en minder armaturen; installatie eenvoudiger, maar vereist nog steeds een goede uitlijning en naleving van de veiligheidsvoorschriften.

Door het projecttype, de verlichtingsvereisten en de complexiteit van de locatie te analyseren, kunt u de budgettoewijzingen voor de installatie van een hoge mastlichtmast beter inschatten.

Conclusie

Dison hoge mastlichtmasten bieden duurzame en efficiënte buitenverlichtingsoplossingen. De kosten variëren afhankelijk van de hoogte, materialen, fundering en complexiteit van de installatie. Ze bieden corrosiebestendigheid, optionele hefsystemen en betrouwbare LED-prestaties. Dison ondersteunt veilige installatie, langdurig onderhoud en ontwerpen op maat, waardoor waarde wordt gegarandeerd voor stadions, snelwegen, havens en parkeerterreinen.

Veelgestelde vragen

Vraag: Wat is een hoge mastlichtmast?

A: Een hoge mastlichtmast is een hoge buitenverlichtingsstructuur die is ontworpen om grote ruimtes efficiënt te verlichten.

Vraag: Hoeveel kost het om een ​​hoge mastlichtmast te installeren?

A: De kosten zijn afhankelijk van de masthoogte, materialen, armaturen, fundering en complexiteit van de installatie.

Vraag: Waarom kiezen voor Dison hoge mastlichtmasten?

A: Ze bieden duurzaam staal, corrosiebescherming, optionele hefsystemen en betrouwbare LED-verlichting.

Vraag: Hoe wordt een hoge mastlichtmast geïnstalleerd?

A: Voor de installatie zijn kranen, funderingswerkzaamheden, elektrische bedrading en gespecialiseerde arbeid voor de veiligheid nodig.

Vraag: Welke factoren zijn van invloed op het onderhoud van hoge mastlichtmasten?

A: Het materiaal van de mast, de corrosiewerende behandeling, het hefsysteem en de omgevingsomstandigheden bepalen het onderhoud.

Verlicht uw weg naar succes

Productcategorie

Snelle koppelingen

Neem contact met ons op

E-mail: traffier@jsdisongroup.com
Telefoon: + 17701454546
Tel: +86-84245888
WhatsApp: +86 17701454546
Adres: Nr. 1e Dison-weg, Guoji industriepark zone 3, Yangzhou, provincie Jiangsu, China

Abonneer u op onze nieuwsbrief

Promoties, nieuwe producten en uitverkoop. Rechtstreeks in uw inbox.
Laat een bericht achter
Informeer

90% verzoeken beantwoord binnen 18 minuten

Copyright © 2024 Dison Group Alle rechten voorbehouden. |  Sitemap | Privacybeleid